Strona główna >Muzea Krakowa > Galeria XX w. > Kazimierz Mikulski
  KAZIMIERZ MIKULSKI


  Kazimierz Mikulski (ur. 1918 w Krakowie - zm. 1998 w Krakowie) - jeden z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich artystów. Od 1938 roku studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pod kierunkiem Kazimierza Sichulskiego. Jego okres studiów zbiegł się z okresem okupacji. Od 1939 roku kształcił się w Staatliche Kunstgewerbeschule Krakau mieszczącej się w budynku byłej ASP przy dzisiejszym Placu Jana Matejki. Szkoła, mimo że stworzona dla kształcenia rzemieślników, utrzymała wysoki poziom dzięki zaangażowaniu nauczycieli zlikwidowanej Akademii.
  Po zakończeniu wojny Kazimierz Mikulski został członkiem Grupy Młodych Plastyków (od 1957 przekształconej w Grupę Krakowską II). Znany jest jako ilustrator książek, m.in. do 'Ferdynanda Wspaniałego' Ludwika Jerzego Kerna.
  Kazimierz Mikulski był artystą wszechstronnie uzdolnionym. Obok malarstwa zajmował się także teatrem oraz literaturą. Niemalże od końca wojny do końca lat 70-tych współpracował z krakowskim Teatrem Bagatela, dla którego tworzył scenografie.

KAZIMIERZ
MIKULSKI
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI
CENNIK
KONTAKT

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT