Droga Królewska – trasa ta obejmuje najważniejsze krakowskie zabytki. Na trasie zwiedzania znajdują się Wzgórze Wawelskie z Katedrą i krużgankami Zamku Królewskiego, ul. Kanonicza, liczne obiekty sakralne, w tym kościoły śś. Piotra i Pawła oraz Mariacki. Na trasie znajdzie się także Rynek Główny wraz z jego obiektami, ul. Floriańska oraz Mury Miejskie i Barbakan. Zwiedzanie polecamy turystom chcącym poznać samo serce Krakowa.
Czas zwiedzania – ok. 4 godzinyŻydowski Kazimierz – podczas wycieczki zapoznamy się z kulturą Braci Starszych w Wierze. Wejdziemy do jednej z synagog (np. Synagogi Remuh, Tempel, Izaaka), zobaczymy najstarszy krakowski cmentarz, oraz mykwę, przejdziemy krętymi uliczkami dzielnicy. Uzupełnieniem zwiedzania może być wizyta na drugim brzegu Wisły w dzielnicy Podgórze, gdzie podczas II Wojny Światowej znajdowalo sie getto oraz obóz koncentracyjny "Płaszów"
Czas zwiedzania – ok. 4 godzinySzlak św. Jana Pawla II – bo Kraków, obok Wadowic, to najważniejsze miasto dla Jana Pawł II. Na trasie wycieczki zobaczymy pamiątki związane z Biskupem Krakowa, późniejszym Papieżem: Skałkę, Katedrę Wawelską, ul. Kanoniczą, Pałac Biskupów z Oknem Papieskim, kościół św. Floriana. Uzupełnieniem może być przejazd na Łagiewniki, Cmentarz Rakowicki lub wejście na Kopiec Kościuszki.
Czas zwiedzania – ok. 4 godzinyKrakowskie klasztory – Kraków, będący stolicą Polski, jest siedzibą kilkudziesięciu zgromadzeń zakonnych. Położone są one głównie w centrum miasta, choć nie tylko. Obok tych, zlokalizowanych w Starym Mieście czy Kazimierzu, kilka znajduje się na peryferiach Krakowa. Są to klasztory Benedyktynów, Cystersów, Kamedułów czy Sióstr Bożego Miłosierdzia. Zwiedzanie tych miejsc proponujemy jako uzupełnienie tradycyjnego zwiedzania
Czas zwiedzania jednego klasztoru – ok. 90 min.Krakowskie legendy – Kraków jest świetnym miejscem do zwiedzania dla najmłodszych. Tutaj historia miesza się z legendą. Na trasie młodzi turyści usłyszą opowieści o księciu Kraku i o Smoku Wawelskim, o Wandzie, co nie chciała Niemca, hejnaliście, co obronił Kraków przed Tatarami. Dowiedzą się także, dlaczego w Krakowie jest tak dużo gołębi oraz dlaczego wieże Kościoła Mariackiego są nierówne.
Czas zwiedzania – ok. 4 godzinySzlak Młodej Polski – z końcem XIX wieku Kraków stał się areną działalności najlepszych polskich artystów i literatów, m. in. Stanisława Wyspianskiego, Józefa Mehoffera, Włodzimierza Tetmajera. Rozwijała się sztuka, architektura, literatura. Na trasie zwiedzania zobaczymy m. in. kościoł franciszkanówwraz z polichromiami S. Wyspiańskiego, Kościół Mariacki z malowidłami J. Matejki, budynek Teatru J. Słowackiego, Kryptę Zasłużonych na Skałce. Dla chętnych program zostanie rozszerzony o Rydlówkę, Jamę Michalika lub Dom Towarzystwa Lekarskiego.
Czas zwiedzania – ok. 4 godzinyWycieczki tematyczne – na specjalne zamówienie organizujemy wycieczki szlakiem danej epoki w dziejach, danego stylu architektonicznego (np. gotyk, barok, renesans, secesja, postmodernizm), postaci związanej z Krakowem (np. św. Jadwiga, Jan III Sobieski, Józef Mehoffer) czy wycieczki po dzielnicach Krakowa rzadziej odwiedzanych przez turystów.
Twoje miasto w Krakowie – Kraków, będący stolicą Polski, przez setki lat wywierał wpływ na kulturę, sztukę, architekturę Polski. Efektem tego jest współczesny wygląd wielu miast. Jeśli jesteś z Gdańska, Lublina, Warszawy, Piotrkowa, Częstochowy, na pewno bez trudu odnajdziesz szereg konotacji między Twoim miastem a Krakowem. Zapraszamy do odkrywania Grodu Kraka przez pryzmat miejsca, z którego pochodzisz.