PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
os. Ogrodowe 18/23, 31-916 Kraków
tel. +48 885 616 358
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA
NOCNE ZWIEDZANIE Z SOWĄ


    W ramach uzupełnienia tradycyjnego zwiedzania proponujemy wieczorne wędrówki po mieście. Kraków nocą prezentuje się niezwykle pięknie. Uroczo podświetlone kamienice i kościoły nadają miastu atmosferę, jakiej nie można byłoby zobaczyć w ciągu dnia. Do tras, które szczególnie polecamy należą:

* Od Żydowskiego Kazimierza do Kopca Krakusa.  Jest to trasa, która pokazuje rozrywkową atmosferę Kazimierza, o tej porze pełnego mieszkańców Krakowa, pragnących z dala od turystycznego centrum spędzić kilka dobrych chwil przy kawie, herbacie lub mocniejszym trunku. Atmosfera ta przesiąknięta jest orientalną specyfiką Żydowskiego Kazimierza. Następnie przejdziemy na część chrześcijańską dzielnicy, po czym udamy się nad Wisłę i do krakowskiego Podgórza. Ostatnim etapem zwiedzania będzie spacer na Kopiec Krakusa, skąd rozciąga się malownicza panorama Krakowa. Do nocnego zwiedzania Kazimierza i Podgórza zapraszamy szczególnie grupy licealne oraz osoby pełnoletnie.

* Od Kopca Kościuszki do Starego Miasta. Wycieczkę rozpoczniemy od tarasu widokowego znajdującego się w byłym austriackim forcie, obok Kopca Krakusa. Z tarasu rozciąga się urzekający widok na Błonia, Wawel oraz Stare Miasto. Następnie zejdziemy Aleją Jerzego Waszyngtona do dzielnicy Salwator, gdzie zobaczymy przepiękny romański kościół Najświętszego Salwatora oraz klasztor SS. Norbertanek. Dalsza trasa wiedzie wzdłuż Wisły, aż do Wzgórza Wawelskiego i pomnika Smoka Wawelskiego. Tutaj zakończymy zwiedzanie, a wszyscy, którym nie dość wrażeń, mogą pobawić się na Rynku do białego rana. Do nocnego zwiedzania Kazimierza i Podgórza zapraszamy szczególnie grupy licealne oraz osoby pełnoletnie.

* Nocne zwiedzanie Starego Miasta. Zwiedzanie Krakowa nocą pokazuje miasto z całkowicie innej strony. Rynek Krakowski nigdy nie chodzi spać, tutaj do białego rana otwarte są różne kawiarnie, bary i restauracje. Sztuczne światło zaś eksponuje zabytki w sposób, który na pewno zapadnie w pamięć wszystkim decydującym się na nocne zwiedzanie. Do nocnego zwiedzania Starego miasta zapraszamy przede wszystkim wycieczki osób dorosłych.

Czas przejścia wzdłuż jednej trasy - ok. 4 godz.

Usługa oferowana jest w językach polskim, angielskim i rosyjskim.

Koszt usługi w języku polskim - 300 zł od grupy
Koszt usługi w języku angielskim - 300 zł od grupy
Koszt usługi w języku rosyjskim - 300 zł od grupy