Chcąc urozmaicić wycieczkę Krakowa, można skorzystać z szeregu form aktywnego spędzenia wolnego czasu, takich jak:

• Rejs statkiem - świetna alternatywa dla tradycyjnego zwiedzania Krakowa lub jego uzupełnienie. W ofercie znajdują się zarówno małe łodzie płynące przez centrum Krakowa, jak i duże statki oferujące rejsy do Tyńca lub na Bielany. Statków wycieczkowych należy szukać pod Wawelem. Ceny kształtują się w granicach 15 zł od osoby. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji.

• Park Wodny - jest to największy obiekt tego typu w Polsce. Idealne rozwiązanie zarówno dla małych dzieci, jak i dla osób dorosłych. Park Wodny oferuje cztery zjeżdżalnie, jacuzzi, suchą i mokrą saunę, oraz baseny o różnej głębokości przystosowane również dla tych najmłodszych. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji.

• Lot balonem- w odległości ok. 300 metrów od Wawelu znajduje się balon. Przy dobrej pogodzie można się nim wznieść nawet na 130 metrów w górę podziwiając piękną panoramę Krakowa z Wawelem i Skałką na pierwszym planie. Atrakcja może nie jest najtańsza, ale dla wszystkich o nieco większym portfelu, godna uwagi. Nie ma potrzeby wcześniejszej rezerwacji. Przy wietrznej pogodzie loty są wstrzymane.

• ZOO - położone jest w Lasku Bielańskim, największym parku Krakowa. Lokalizacja ogrodu sprawia, że jest on jednym z najpiękniejszych w całej Polsce. Uzupełnieniem może być przechadzka na pobliski Kopiec Józefa Piłsudskiego lub do Klasztoru Kamedułów. Wcześniejsza rezerwacja nie jest konieczna.

• Ogród botaniczny - jest ciekawym rozwiązaniem dla osób chcących odpocząć od zgiełku Krakowa, nie wyjeżdżając poza jego centrum. Ogród botaniczny prezentuje kilka tysięcy gatunków roślin, wśród których znajdują sie zarówno ciepłolubne, umieszczone w szklarniach, jak i charakterystyczne dla klimatu chłodnego.

• IMAX - kto raz doświadczył seansu w trzech wymiarach, z pewnością stanie się fanem IMAX-u. Może być tociekawy sposób spędzenia czasu zarówno dla dorosłych, jak i podopiecznych.

• Ogród Doświadczeń - fizyka wcale nie musi być nudna. Ogród Doświadczeń to połączenie nauki i rozrywki, które wciągnie każdego. Zabawę w Ogrodzie doświadczeń można połączyć ze zwiedzaniem Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Muzeum Lotnictwa Polskiego. Wstęp do dwóch ostatnich muzeów jest bezpłatny we wtorki. Wcześniejsza rezerwacja nie jest konieczna lecz wskazana, zwłaszcza, jeżeli planowana jest wizyta w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

• Fabryka cukierków - to opcja dla łasuchów. W fabryce można przyjrzeć się produkcji słodyczy, skosztować, ewentualnie kupić coś na pamiątkę.

• Lodowiska, baseny, kręgielnie, ściany wspinaczkowe - to rozrywki dla wszystkich, którym nie dosyć atrakcji jakie oferuje Miasto Kraka. Wybór jest duży i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

• Kluby i dyskoteki - na Starym Mieście jest ich kilka. Pobawić się można w kultowym 'Kiczu', 'Pięknym Psie' czy 'CK Browarze'

• Dorożki, meleksy - jedną z opcji zwiedzania 'dla leniwych' oraz dla osób z trudnościami ruchowymi jest przejażdżka dorożką lub samochodem elektrycznym - meleksem. Na Rynku Głównym znajdują się stacje zarówno dla dorożek jak i meleksów.

WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI
CENNIK
KONTAKT

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT