Chcąc urozmaicić zwiedzanie Krakowa, można poszerzyć plan wycieczki o któreś z miejsc znajdujących się poza centrum. Poniżej podajemy informacje dotyczące miejsc najchętniej odwiedzanych przez przybyszów.  Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach   Sanktuarium znajduje się ok. 5 km od ścisłego centrum Krakowa. Dojazd komunikacją miejską jest łatwy, należy wsiąść do tramwaju nr 8, 19 lub 22 i wysiąść na przystanku "Sanktuarium Bożego Miłosierdzia". Dojazd autobusem do Sanktuarium możliwy jest od strony ul. Zbigniewa Herberta. Cena parkingu to dobrowolny datek, jednak w praktyce parkingowy żąda nie mniej niż 10 zł. Czas zwiedzania i modlitwy wynosi od jednej do dwóch godzin.
  Informacje na temat historii klasztoru znajdą Państwo tutaj.


  Kościół i klasztor O.O.Benedyktynów w Tyńcu   Kościół i klasztor Ojców Benedyktynów w Tyńcu znajduje się ok. 10 km od ścisłego centrum. Dojazd do Tyńca z centrum możliwy jest autobusem MPK odjeżdżającym z Ronda Grunwaldzkiego lub z Rynku Dębnickiego. Turyści posiadający własny środek transportu muszą pojechać wzdłuż ulic Tynieckiej i Bolesława Wstydliwego. Poniżej klasztoru, przy Wiśle znajduje darmowy się parking. Czas zwiedzania bez wstępu do muzeum to ok. 50 minut. Dojazd z/do centrum 20 min.


  Kościół i klasztor O.O.Cystersów w Mogile   Klasztor znajduje się w dzielnicy Nowa Huta ok. 8 km od centrum Krakowa. Korzystając z komunikacji miejskiej, najlepiej wsiąść do tramwaju nr 10, jadącego w kierunku Pleszowa. Przystanki znajdują się przy Wawelu, Poczcie głównej, Dworcu Głównym. Turyści zmotoryzowani powinni pojechać wzdłuż drogi krajowej nr 7, lub al. Jana Pawła II (kierunek Sandomierz), następnie zjechać na ul. Klasztorną. Czas zwiedzania kościoła ok. 50 minut. Dojazd z/do centrum 25 min.


  Kościół i klasztor O.O.Kamedułów na Srebrnej Górze   Klasztor znajduje się w dzielnicy Bielany, na skraju Lasku Wolskiego ok. 8 km od centrum Krakowa. Dojazd komunikacją publiczną z centrum nie jest trudny, choć wymaga przesiadki i pieszego podejścia. Najlepiej tramwajami 1, 2 lub 6 dojechać do pętli 'Salwator' a następnie autobusem w kierunku Bielan. Należy wysiąść przy Alei Wędrowników i podejść ok. 1 km tą drogą.
  Klasztor Ojców Kamedułów otwarty jest dla kobiet jedynie 12 razy w roku:

Strona główna >Wycieczki po Krakowie > Krakowskie klasztory
Strona główna >Pielgrzymki > Krakowskie klasztory

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA