Jesteś tutaj: Strona główna>Zabytki Krakowa>Wzgórze Wawelskie
WZGÓRZE WAWELSKIE   Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Wzgórza Wawelskiego. W tym dziale prezentujemy historię, architekturę, sztukę tego niezwykłego miejsca, także życie ludzi których życie wpłynęło na obecny charakter Wawelu. Tutaj też podpowiemy, jak można efektywnie zwiedzić to bodajże najważniejsze miejsce w Polsce.
   Wzgórze Wawelskie jest stosunkowo niewielką skałą wapienną. Wysokość skały wynosi jedynie 18 metrów ponad poziom Wisły, ale jeśli wziąć pod uwagę jego historyczną rangę, śmiało można je nazwać polskim Olimpem.
   Aby zwiedzić cały Wawel potrzebny jest conajmniej jeden dzień. Wręcz przymusowym punktem na trasie zwiedzania jest Katedra Wawelska - miejsce ślubów, koronacji i pochówków władców Polski. W ramach biletu można zobaczyć Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie oraz Muzeum Katedralne prezentujące takie arcydzieła jak Włócznia św. Maurycego, ornat Piotra Kmity, kielich św. Jadwigi Śląskiej, regalia grobowe oraz pamiątki po bł. Janie Pawle II.
   Na trasie zwiedzania nie może zabraknąć także Reprezentacyjnych Komnat Królewskich z Arrasami Zygmunta Augusta, słynnymi Głowami Wawelskimi czy obrazem Dosso Dossiego "Jowisz, Merkury i Cnota".
   Innym ważnym muzeum jest Skarbiec, gdzie przechowywany jest Szczerbiec - miecz koronacyjny królów Polski. W końcu warta zobaczenia jest Rotunda Najświętszej Maryi Panny. Rotunda jest najstarszą zachowaną budowlą w Polsce. Szczegółowe informacje na temat tych obiektów znajdą Państwo na niniejszej stronie. Zapraszamy zatem do lektury.

  Opracowane tematy:

 •Historia Wzgórza Wawelskiego
 •Katedra Wawelska
 •Bilety do Katedry Wawelskiej
 •Smok Wawelski i Jaskinia Smoka
 •Kraków Zaginiony i Rotunda Najświętszej Maryi Panny
 •Reprezentacyjne Apartamenty Królewskie
 •Skarbiec Królewski
 •Zbrojownia

GALERIA
WAWEL
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
GRUPY PRACOWNICZE
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA
TANIE NOCLEGI
W KRAKOWIE

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
os. Ogrodowe 18/23, 31-916 Kraków
tel. +48 885 616 358
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT