Grzegorz Pieczara
  Urodzony w Krakowie. Absolwent Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Związany z miastem poprzez pasje. Z zamiłowania przyrodnik. Od roku 2010 licencjonowany przewodnik po Krakowie, a od 2011 po terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. Posiada uprawnienia do oprowadzania po krakowskich muzeach (szczególnie: Podziemia Krakowskiego Rynku, Fabryka Oskara Schindlera) jak również po ojcowskich jaskiniach (Grota Łokietka i Jaskinia Ciemna).

  Od lat związany z krakowskim Podgórzem. Zachwycony jego historią, od najdawniejszej po tę najnowszą. Zawsze stara się ukazać Podgórze jako dodatkową przestrzeń nierozerwalnie związaną z Krakowem i stanowiącą doskonałe uzupełnienie do tradycyjnego zwiedzania miasta. Badacz i propagator wiedzy o czasach II Wojny Światowej, krakowskim getcie, obozie „Płaszów”, losie ludzi doświadczonych przez trudny czas okupacji.

  Wielki miłośnik i pasjonat dzikiej przyrody, polskich gór, szczególnie Bieszczad, jak również jezior, lasów i kajakowych szlaków. Jako niespełniony nauczyciel potrafi w sposób łatwy miły i przyjemny opowiadać za równo o historii Krakowa jak i o skałach, Neandertalczykach czy XIX-sto wiecznych kuracjuszach z ojcowskiego uzdrowiska. Przeprowadzi po zakamarkach zamku w Pieskowej Skale, a pod Maczugą Herkulesa pokaże różnice między płazami i gadami. Wycieczka po Starym Mieście,Wawelu, Kazimierzu, Podgórzu, Nowej Hucie, po pięknych, zielonych szlakach Ojcowskiego Parku Narodowego, wraz z jego zamkami, jaskiniami czy wąwozami jest zawsze niezwykłą przygodą, która pozostawi w pamięci niezapomniane wrażenia.

  Nasi przewodnicy:


PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA