Strona główna >Małopolska > Kalwaria Zebrzydowska > Jan Paweł II
KALWARIA ZEBRZYDOWSKA
JAN PAWEŁ II   Kalwaria Zebrzydowska oddalona jest od Wadowic o 15 kilometrów i jest to najbliższe sanktuarium o tak dużym znaczeniu. Stąd miejsce to musiało być zauważone przez rodziców Karola Wojtyły jak i samego chłopca. Według tradycji ustnej ojciec Karola Wojtyły przybył tu wraz z synem prosić o zbawienie dla niedawno odeszłej Emilii Kaczorowskiej, matki młodego Wojtyły, żony seniora. Wówczas to przy obrazie Matki Boskiej Kalwaryjskiej miały paść słowa ojca do syna: ''Od dziś to jest twoja matka''.
   Istotnie, przez cały okres kapłaństwa Karola Wojtyły, Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej pełniło istotną rolę dla przyszłego papieża. Będąc kardynałem Krakowa organizował pielgrzymki mężczyzn od 1968 roku praz kobiet od 1973. Później, jako papież odwiedził Kalwarię. Jego wizyty związane były z ważnymi rocznicami:

   Śladem Jana Pawła II jego następca Benedykt XVI przybył do Kalwarii Zebrzydowskiej 27 maja 2006 roku. Zapowiedział podczas spotkania rychłą beatyfikację Sługi Bożego Jana Pawła II.

WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI
CENNIK
KONTAKT

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT