Ojcowski Park Narodowy – oddalony o 20 km od Krakowa, położony w dolinie rzeki Prądnik, jest najmniejszym a zarazem jednym z najpiękniejszych parków narodowych w Polsce, corocznie odwiedzanym przez ok. 400 tys. turystów. Posiada zarówno ogromne walory przyrodnicze, krajobrazowe jak i kulturowe. Na trasie zwiedzania można zobaczyć Zamek w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, Bramę Krakowską, Wąwóz Ciasne Skałki, Jaskinię Łokietka lub Jaskinię Ciemną, Źródełko Miłości.
Czas zwiedzania – ok. 5 godzin. Przejazd z i do Krakowa 40 min.
Kopalnia Soli w Wieliczce – zabytkowa kopalnia soli w Wieliczce to najdłużej działająca kopalnia na świecie. Jej początki sięgają XIII wieku. Przez wieki sól wydobywana z kopalni w Wieliczce był głównym źródłem utrzymania królestwa. Dzisiaj jest jedną z najliczniej odwiedzanych kopalni na świecie. Jej walory zostały uznane w 1978 roku poprzez wpisanie na I Listę światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.
Czas zwiedzania kopalni w Wieliczce – ok. 3 godziny. Przejazdy z i do Krakowa 20-60 minut (w zależności od natężenia ruchu).
Miasto Wieliczka i Niepołomice – miasta Wieliczka i Niepołomice są najczęściej pomijane w programach zwiedzania. Tymczasem zasługują one na uwagę jako miasta królewskie, z bogatą historią i ciekawymi zabytkami. Wieliczka poszczycić się może średniowiecznym rynkiem, fragmentem murów obronnych, kościołem św. Klemensa z XIV w., Muzeum Żup Krakowskich. W Niepołomicach, na skraju puszczy znajduje się renesansowy zamek. Zwiedzenie tych miast pozwoli pełniej zrozumieć historię regionu.
Czas zwiedzania kopalni w Wieliczce – ok. 3 godziny, czas zwiedzania miasta Wieliczki 90 min., czas zwiedzania Niepołomic 90 min. Przejazdy ok. 90 min.
Kopalnia Soli w Bochni, miasto Bochnia i Nowy Wiśnicz – Kopalnia Soli w Bochni jest ciekawą alternatywą dla obleganej przez turystów Wieliczki. Niewątpliwą atrakcją może być przejażdżka kolejką lub rejs łódką po podziemnym jeziorze. Warte zobaczenia jest także samo miasto, w którym zachował się średniowieczny układ urbanistyczny z XV-wieczną bazyliką św. Mikołaja. W odległości 7 km od Bochni znajduje się Nowy Wiśnicz i przepiękny pałac należący niegdyś do rodziny Lubomirskich.
Czas zwiedzania: Kopalnia 2 godz., Bochnia 60 min., Nowy Wiśnicz 70 min. Przejazdy z/do Krakowa 60 min., przejazd miedzy Bochnia a Nowym Wiśniczem 20 min.
Muzeum Auschwitz-Birkenau – wiosną 1940 roku decyzją Heinricha Himmlera powstał obóz KL Auschwitz. Wkrótce obóz powiększono o podobozy KL Auschwitz II - Birkenau oraz KL Auschwitz III - Monowitz. Przez blisko pięć lat istnienia Niemcy zabili ok. milion więźniów, głównie Żydów, Polaków, Cyganów. W 1947 roku na terenie byłego obozu utworzono muzeum, w 1979 teren ten wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Czas zwiedzania: 4-5 godzin; przejazd z/do Krakowa ok. 1,5 godz.
Wadowice i Kalwaria Zebrzydowska– urokliwy zakątek Polski, pięćdziesiąt kilometrów na południe od Krakowa, Sanktuarium Matki Boskiej Anielskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz przynależne mu Dróżki Kalwaryjskie to idealne miejsce by w ciszy i spokoju pomodlić się, odpocząć od codziennego zgiełku miasta. Warto też chociaż na chwilę pojechać do pobliskich Wadowic, by zobaczyć kosciół i dom rodzinny Jana Pawła II.
Czas zwiedzania: od 7 do 10 godzin, w tym: Wadowice 1 godz.; Sanktuarium Kalwaryjskie 2 godz.; Dróżki Kalwaryjskie 1-3 godz.; przejscie od Kalwarii do Lanckorony 2 godz.; przejazd z/do Krakowa 1 godz.
Miasto Oświęcim – Oświęcim jest dość rzadko odwiedzanym przez turystów miastem. Bogata historia miasta została przyćmiona przez wydarzenia II Wojny Światowej. Tymczasem Oświęcim to jedno z najbardziej historycznych miast pogranicza Śląska i Małopolski, może poszczycić się wieloma zabytkami, w tym zamkiem książęcym, pozostałościami murów obronnych, gotyckim kościołem p.w. MB Wspomożenia Wiernych, synagogą oraz ciekawym rynkiem. Wycieczkę proponujemy jako uzupełnienie zwiedzania Muzeum KL Auschwitz-Birkenau.
Czas zwiedzania: 2-3 godziny.
Jura Krakowsko-Częstochowska– wycieczka obejmuje tereny o niezwykłych walorach przyrodniczych, krajobrazowych i kulturowych. Trasa wiedzie przez historyczne miejscowości Wolbrom, Pilicę, Koniecpol, Olsztyn, po drodze uczestnicy zwiedzać będą malowniczo położone zamki w Mirowie, Bobolicach, Olsztynie, Ogrodzieńcu, a także wiele innych atrakcyjnych miejsc.
Czas zwiedzania: 10 godz.