OJCOWSKI PARK NARODOWY


   Ojcowski Park Narodowy jest miejscem, które zadowoli każdego, zainteresowanego zarówno bogatą przyrodą i malowniczymi krajobrazami Doliny Prądnika, jak i długą historią regionu. Dowodem bytności człowieka na terenach dzisiejszego parku są zamki w Korzkwi, Ojcowie i Pieskowej Skale oraz Pustelnia Błogosławionej Salomei, a także budynki po istniejącym sto pięćdziesiąt lat temu uzdrowisku.
   Ojcowski Park Narodowy utworzony został 14 stycznia 1956 roku jako szósty park narodowy w Polsce. Celem było zachowanie wielu rzadkich gatunków roślin i zwierząt, w tym uważanej przez wiele lat za gatunek endemiczny brzozy ojcowskiej. Ojcowski Park Narodowy liczy 2145,62 ha, co czyni go najmniejszym parkiem narodowym w Polsce. Niemniej pod względem walorów krajobrazowych OPN plasuje się w czołówce najpiękniejszych parków narodowych Polski.
   Już teraz zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Ojcowskiego Parku Narodowego, zaś wszystkich zainteresowanych postawieniem stopy na tej pięknej ziemi, zapraszamy do skorzystania z naszych usług przewodnickich.Wieś
Ojców


Maczuga Herkulesa
Jesteś tutaj: Strona główna >Małopolska > Ojcowski Park Narodowy
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
GRUPY PRACOWNICZE
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
os. Ogrodowe 18/23, 31-916 Kraków
tel. +48 885 616 358
WYCIECZKI PO KRAKOWIE
WYCIECZKI PO MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT