CZYŻYNY
  Czyżyny oddalone są o ok. 5 km od krakowskiego Starego Miasta. Jeszcze do połowy XX wieku były wsią, gdzie mieszkańcy utrzymywali się z raczej upraw i hodowli niż z usług i przemysłu w Krakowie. Wiejski klimat miejscowości nie zmieniło także zlokalizowanie I Galicyjskiego Pułku Ułanów na Rakowicach, ani nieco późniejsza budowa lotniska.
  Dużo większe zmiany nadchodzą wraz z budową Kombinatu Metalurgicznego i osiedla mieszkaniowego w/na Nowej Hucie. Budowa nowego miasta sprawiła, że lotnisko przestało byc w pełni funkcjonalne i bezpieczne dla większych jednostek latających, nowe zbudowano w podkrakowskich Balicach, teren po starym lotnisku na Czyżynach rozparcelowano, tworząc na części byłego terenu wojskowego Park Lotników Polskich, część pasa startowego oraz hangary wykorzystano pod nowo powstałe Muzeum Lotnictwa Polskiego, pozostały teren otrzymały Politechnika Krakowska i Akademia Wychowania Fizycznego.
  W ostatnich latach Park Lotnictwa Polskiego został pomniejszony, w skrajnej części powstała Hala Widowiskowo-Sportowa Tauron Arena, niewielki obszar zajmuje Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema.

 Zobacz:
 
• Akademia Wychowania Fizycznego

 
• Muzeum Lotnictwa

 
Tauron Arena

Strona główna>Dzielnice Krakowa> Czyżyny
GALERIA
CZYŻYNY
WYCIECZKI SZKOLNE
PIELGRZYMKI
STRONA GŁÓWNA
MUZEA KRAKOWA
TEATRY KRAKOWA
KONCERTY
INNE ATRAKCJE
IMPREZY CYKLICZNE
NIEPEŁNOSPRAWNI
TURYŚCI
INDYWIDUALNI
NOCNE ZWIEDZANIE
Z 'SOWĄ'
PRACOWNICY
ZABYTKI KRAKOWA
MAŁOPOLSKA
KRAKOWIANIE
KULTURA I HISTORIA KRAKOWA
TANIE NOCLEGI
W KRAKOWIE

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI
CENNIK
KONTAKT

PRZEWODNICY PO KRAKOWIE
tel. +48 885 616 358
przewodnicykrakowscy@gmail.com
WYCIECZKI PO
KRAKOWIE
WYCIECZKI PO
MAŁOPOLSCE
CENNIK
KONTAKT